1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i młodzieży, o godz. 17.00 Msza święta wieczorna. Po Mszach świętych można wesprzeć ofiarą do puszki leczenie chorego na achondroplazję7 letniego Mikołaja Tracza z Leszczyny k/ Nowego Wiśnicza. Za ofiary w imieniu rodziców dziecka składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. W poniedziałek Święto Przemieniania Pańskiego.
  3. We środę wsp. św. Dominika, prezbitera, o g.18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, a po niej Msza święta.
  4. W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  5. W piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  6. W sobotę wsp. św. Klary, dziewicy.
  7. W następną niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Z tej racji składka na tacę na cele inwestycyjne będzie przesunięta na trzecią niedzielę miesiąca.
  8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na ogrodzenie naszego kościoła złożone na konto parafialne, w kancelarii i w kopertach.
  9. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Stanisław Szymański z Wojsławia, l.86. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”. Pogrzeb będzie w poniedziałek, o g. 9.00 Różaniec w kościele, a po nim o g. 9.30 Msza święta pogrzebowa.
  10. Rekrutacja osób niepełnosprawnych i ich opiekunów do domu dziennego wsparcia będzie prowadzona w dniach 6 – 10 sierpnia 2018 roku w siedzibie PSON Koło w Mielcu przy ul. Wojsławskiej w godzinach od 9.00 do 12.00. Szczegóły na afiszu.