1. Dziś XX Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
  2. W poniedziałek wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  3. We wtorek wsp. św. Piusa X, papieża.
  4. W środę wsp. NMP Królowej. o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów kościoła, po niej Msza święta.
  5. W piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  6. W sobotę 25 sierpnia o g. 17.00 na Wałach Jasnogórskich Msza święta na zakończenie pieszej pielgrzymki z Tarnowa na Jasną Górę.
  7. W następną niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej, zapraszam wraz z parafianami z Łuża na Mszę świętą ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, Patronki kaplicy na Łużu w Jej święto. Msza święta na Łużu będzie o g. 14.00, po Mszy świętej miła niespodzianka.
  8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na dokończenie budowy ogrodzenia kościoła i plebanii złożone na konto parafialne i w kopertach oraz dziś na tacę.
  9. Na tablicy ogłoszeń są informacje o naborze do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz informacja  Starosty Powiatu Mieleckiego o wyłożeniu projektu operatu opisowo – kartograficznego ewidencji gruntów i budynków dla miasta Mielec, powiat mielecki. Termin i godziny są podane na tablicy ogłoszeń.
  10. Do 4 września br. potrwają zapisy dla chętnych chcących wziąć udział w wykładach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia odbywają sie w pięciu miejscach w diecezji: w Tarnowie, w Nowym Sączu, w Bochni, w Mielcu i w Krużlowej. Udział w zajęciach podstawowych jest darmowy. Wykłady organizowane są raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00. Terminy i tematyka spotkań zamieszczona jest na stronie internetowej Uniwersytetu. Tam znajduje się również elektroniczny formularz, poprzez który można się zarejestrować. Adres strony internetowej: unsjp2.edu.pl .
  11. Dożynki Województwa Podkarpackiego odbędą się 26 sierpnia 2018 roku w Mielcu na terenach zielonych przy ulicy Rzecznej w Mielcu w godzinach od 12:30 do 24:00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu.