1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła, o g. 14.00 Msza święta na Łużu ku czci NMP Częstochowskiej, Patronki kaplicy na Łużu i mieszkających tam parafian, o g. 17.00 w kościele Msza święta wieczorna.
  2. W poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  3. We wtorek wsp. św. Moniki.
  4. W środę wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
  5. W czwartek wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  6. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, po 9.30 dla młodzieży, na sumie chrzest dzieci.
  7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne oraz w kopertach.
  8. Dożynki Powiatu Mieleckiego odbędą się w przyszłą niedzielę 1 września 2019 roku od g. 14.00 do 24.00 na terenach zielonych przy ul. Rzecznej w Mielcu. Dożynki rozpocznie Msza święta dziękczynna o g. 14.00 przy kościele pomocniczym pw. św. Marka w Mielcu, ul. Rzeczna.
  9. W sobotę i niedzielę na Jasnej Górze Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie. Szczegóły na afiszu.
  10. Od następnej niedzieli 1 do 8 września br. odpust w sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie.
  11. Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.
  12. Fundacja Dwa Brzegi zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 1 września br. od g. 15.00 na stadionie sportowym w Rzemieniu. Zaplanowano mnóstwo bezpłatnych atrakcji w tym profesjonalne stanowisko paleontologiczne. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie internetowej fundacji oraz na plakatach.