1. Dziś XXII Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, po 9.30 dla młodzieży, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, o g. 17.00 Msza święta wieczorna. Decyzją Ks. Biskupa Andrzeja Jeża z czerwca br. Ks. mgr Piotr Abram, dotychczasowy nasz wikariusz został skierowany do pracy w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, a na jego miejsce przybył do naszej parafii w tym tygodniku Ks. mgr Janusz Psonak z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Ks. Piotrowi składam serdeczne „Bóg zapłać” za 2,5 letnią pracę katechetyczną i duszpasterską w naszej parafii, a Ks. Janusza gorąco witam w naszej wspólnocie parafialnej. Obydwu Księżom życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej i ich Świętych Patronów w niełatwej w dzisiejszych czasach posłudze kapłańskiej
  2. W poniedziałek o g. 9.00 Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2019/2020, o g. 10.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 12 w Rzochowie, dla dzieci 6-letnich również o g. 10.00 w sali oddziału przedszkolnego w SP 12.
  3. We wtorek wsp. św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła.
  4. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
  5. W czwartek od g.17.00 w naszym kościele Godzina święta – adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich parafian, po niej Msza święta.
  6. W piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 6.30 i 18.00 w kościele, o g. 19.15 na Łużu. Spowiedź święta od g. 17.00 w kościele, na Łużu od g.19.00. Składka na tacę na misje. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną : Podlas i Wojsław od g. 8.00, Rzochów i Rzemień od g. 13.30.
  7. W sobotę od g. 17.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzi róża św. Stanisława Kostki.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia NMP głównej patronki naszej diecezji. W naszej parafii będzie na placu kościelnym od g. 14.00 do 22.00 Charytatywny Kulturalno-Rekreacyjny XVI Festyn Parafialny. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Z tej racji nie będzie w naszym kościele Mszy świętej wieczornej, intencja mszalna zamówiona na wieczór będzie odprawiona o g. 9.30. Od rana będzie na placu kościelnym możliwość wsparcia ofiarami inwestycji na cmentarzu poprzez złożenie ich do puszek, za co otrzymamy pamiątkową plakietkę oraz cegiełek, za co otrzymamy nagrodę rzeczową. Prosimy o zachowanie numeru cegiełki, gdyż wieczorem będzie losowanie nagród głównych.
  9. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto, w kancelarii parafialnej i w kopertach.
  10. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty + Czesława Chydzińska z Rzemienia, l.85. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  11. W dniach 7, 8 i 9 września w Chorzelowie odbywać się będą uroczystości odpustowe według programu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.XVI Festyn Parafialny

Mielec – Rzochów

8.09.2019 r.

W programie :

• pokaz taneczny zumby Fitness Klubu „Calipso” – g.14 00
    • występy klasy tanecznej VIII c z SP nr 1 w Mielcu pod patronatem SCK w Mielcu – g. 14 30
    • prezentacja Formacji Tanecznej „GRACJA” i Grupy teatralno-kabaretowej „SENIOR SHOW” przy Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Mielcu – g.15 00
    • prezentacja nowoczesnego sprzętu pożarniczego i ratowniczego oraz pokaz ratownictwa drogowego przez Ochotniczą Straż Pożarną z Rzochowa – g. 16 00
    • pokaz Mielecki Automobilklub 16 45
    • Orkiestra Dęta „DOBRYNIN” wraz z mażoretkami – g. 17 15
    • piosenka religijna w wykonaniu scholi z naszej parafii – g. 18 15
    • losowanie głównych nagród – g.19 15
    • – zabawa taneczna – oprawa muzyczno-wokalna Zespół „LABIRYNT’ od g. 20 00 – 22 00
    • konkursy i zabawy ruchowe
    • zajęcia fizjoterapeutyczne
    • przejażdżki samochodem elektrycznym MELEX z Urzędu Miasta Mielec.
    • swoje usługi oferuje mała gastronomia.

Część rozrywkową prowadzi Pan Maciej Kulpa.

Wszystkie ofiary zebrane w czasie trwania festynu przeznaczone zostaną na inwestycje na cmentarzu parafialnym w Rzochowie.

Organizatorzy: Parafia św. Marka Ewangelisty w Mielcu – Rzochowie, Rada Osiedla Rzochów, Ochotnicza Straż Pożarna w Rzochowie