1. Dziś XXII Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
  2. We wtorek o g. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2020/2021, o g. 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 12 w Rzochowie na boisku szkolnym – gdy będzie słonecznie. Po czym dzieci klasy I wraz z rodzicami udadzą się na salę gimnastyczną, gdzie nastąpi pasowanie na ucznia. Pozostałe klasy, z wychowawcami pójdą do sal lekcyjnych. W razie deszczu – rozpoczęcie tylko z wychowawcami w klasach, a klas I na Sali gimnastycznej. W  Rzemieniu rozpoczęcie roku szkolnego również o g. 9.00.
  3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
  4. W czwartek wsp. św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła, od g.17.00 w naszym kościele Godzina święta – adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich parafian, po niej Msza święta.
  5. W piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 6.30 i 18.00 w kościele, o g. 19.15 na Łużu. Spowiedź święta od g. 17.00 w kościele, na Łużu od g.19.00. Składka na tacę na misje. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną : Podlas i Wojsław od g. 8.00, Rzochów i Rzemień od g. 14.00.
  6. W sobotę od g. 17.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzi róża św. Stanisława Kostki, po niej Msza święta.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, po prymarii będzie zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych, na sumie chrzest dzieci.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto, w kancelarii parafialnej i w kopertach oraz te złożone w ubiegły piątek na cmentarzu.
  9. W dniach 6, 7, 8 i 9 września w Chorzelowie odbywać się będą uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin – Pani Ziemi Mieleckiej według programu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
  10. Wielki odpust pod hasłem „ Z Maryją adorujemy wielką tajemnice wiary” w 100 – lecie koronacji obrazu Matki Bożej w sanktuarium w Zawadzie będzie od 5 do 13 września 2020 r. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  11. W niedzielę 6 września o g. 19.00 w kościele parafialnym p.w. Trójcy Przenajświętszej na osiedlu Smoczka odbędzie się wieczór z muzyką organową i kameralną. Wykonawcami będą studenci Akademii Muzycznej w Krakowie im. Krzysztofa Pendereckiego, a także Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny.
  12. Po mszach świętych będzie możliwość nabycia tomiku wierszy s.Liry w cenie „OD” 20 zł. Bardziej hojne ofiary mile widziane. CAŁKOWITY dochód z rozprowadzania książek, będzie przeznaczony na rozbudowę przedszkola Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Mielcu. Wszyscy ofiarodawcy będą otoczeni gorącą modlitwą, przez wstawiennictwo patronki zgromadzenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus.