1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na sumie chrzest dzieci, o g. 17.00 wieczorna Msza święta.
  2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej rozpoczynamy nowennę do Siedmiu Boleści Maryi mającą przygotować naszą parafię do inauguracji w dniu 15 września comiesięcznego nabożeństwa związanego z boleściami Maryi. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej nowennie. Inauguracja tych nabożeństw będzie w pierwszą rocznicę poświecenia kapliczek.
  3. W środę Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. Msze święte o g. 6.30, o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla wszystkich ceremoniarzy, lektorów i ministrantów.
  4. Lira serdecznie zaprasza na spotkanie Grupy Młodzieżowej w najbliższy piątek 10 września o godz. 19:00 a szczególnie kandydatów do bierzmowania.
  5. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na prace na odnowienie elewacji plebanii złożone na konto parafialne i w kopertach. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą na cele inwestycyjne.
  6. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Józef Biduś z Rzemienia, l.61. Pogrzeb będzie w poniedziałek : o g. 13.00 wyprowadzenie z Charonu, o 13.30 Różaniec w kościele, Msza święta pogrzebowa o g. 14.00. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  7. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katechezy Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji rozpoczęła się 1 września i będzie trwać do 20 września 2021 r. Studia te przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie :  diecezja.tarnow.pl
  8. Zachęcamy do nabywania czasopisma „Gość Niedzielny” oraz specjalnego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł poświeconemu postaciom Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, których beatyfikacja będzie w przyszłą niedzielę.