1. Dziś w naszej diecezji Uroczystość Narodzenia NMP, rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszej parafii XVI Festyn Parafialny od g. 14.00 do 22.00 według porządku przedstawionego na plakatach. Za ofiary złożone do puszek i przy otrzymywaniu nagród rzeczowych – cegiełek, przeznaczonych na prace na cmentarzu parafialnym składam „Serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. W poniedziałek na g. 8.00 bardzo proszę o pomoc przy rozebraniu sceny i uporządkowaniu placu festynowego wszystkich chętnych : parafianki i parafian.
  3. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
  4. W czwartek, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla aspirantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i podjąć służbę przy ołtarzu.
  5. W piątek wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła o g. 17.00 spotkanie dla DSM, po Mszy świętej wieczornej w domu parafialnym dla Grupy Młodzieżowej, na plebanii dla Grupy modlitewno-biblijnej św. Eliasza
  6. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża, w Mielcu w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy uroczystość odpustowa. O g. 19.00 Msza święta odpustowa w ramach ogólnopolskiej akcji „POLSKA POD KRZYŻEM”. Program wieczornego nabożeństwa wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
  7. W następną niedzielę będzie Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W przyszłą niedzielę 15 września na g. 11.00 zapraszamy na Mszę świętą ze specjalną oprawą liturgiczną i kazaniem wszystkie dzieci. Prosimy przyjść 15 minut wcześniej na próbę śpiewu.
  8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na prace na cmentarzu złożone dziś na tacę, w czasie trwania festynu, na konto parafialne i w kopertach. Prace te rozpoczną się jutro.
  9. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Bolesław Dziekan z Wojsławia, l.74. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”. Pogrzeb będzie dzisiaj, o g. 12.00 wyprowadzenie z domu pogrzebowego Eden, o g. 12.30 Różaniec w kościele, a o g. 13.00 Msza święta.
  10. Parafia Podwyższenia Krzyża w Ziempniowie zaprasza na Złoty Jubileusz 50-lecia od wybudowania kościoła. Program na tablicy ogłoszeń.
  11. Fryderyk Kapinos, Przewodniczący Klubu Radnych Miejskich Prawa i Sprawiedliwości zaprasza na otwarte spotkanie na temat „Prezentacja Samorządowej Karty Praw Rodzin jako skutecznego narzędzia ochrony i afirmacji rodziny, które odbędzie się 9 września o g. 16.00 w Dziennym Domu św. Jana Pawła II w Mielcu, ul. Bł. ks. Romana Sitki, szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  12. W związku z przejściowymi utrudnieniami z zagospodarowaniem odpadów gabarytowych(np. szafy, wersalki, fotele, dywany) władze miasta Mielca proszą o tymczasowe zaprzestanie oddawania czy pozostawiania tego typów odpadów pod altankami śmietnikowymi.
  13. Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu informuje, że rekrutacja na Mielecki Uniwersytet Dziecięcy na rok akademicki 2019/2020 odbędzie sie się w dniach 9-16 września. Zapraszamy dzieci z powiatu mieleckiego w wieku od 8 do 13 lat. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej Mieleckiego Uniwersytetu Dziecięcego.