1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, o g. 11.00 suma odpustowa ku czci Matki Bożej Bolesnej w Kiełkowie. Dzisiaj wyjątkowo wieczorna Msza święta w naszym kościele będzie o g. 16.00, na zakończenie której główny celebrans i kaznodzieja Ks. Prałat Ryszard Pietrasik, proboszcz parafii św. Mikołaja w Lubzinie k/Ropczyc, Kanonik Kolegiackiej Kapituły Mieleckiej poświęci kapliczki wokół kościoła, dedykowane 7 boleściom Matki Bożej. Po poświęceniu około g. 17.00 w kościele będzie organowy koncert muzyki sakralnej p.t. „Do Ciebie o Matko uciekamy się”. Wykonawcami będą dr hab. prof. Jacek Ścibor, wybitny artysta, tenor i pedagog oraz Bogumiła Kutacha /organy/, studentka Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wstęp wolny.
  2. Od dzisiaj do następnej niedzieli trwa Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.
  3. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża świętego, o g. 17.30 będzie Droga Krzyżowa, po niej Msza święta, a po Mszy świętej spotkanie dla chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
  4. We wtorek wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, po Mszy świętej na plebanii spotkanie dla Grupy św. Eliasza.
  5. W środę wsp. św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników. o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta, po Mszy świętej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
  6. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów na ministrantów, na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  7. W piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży polskiej, o g. 18.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla Grupy Apostolskiej.
  8. W następną niedzielę na sumę odpustową o g. 11.00 do Bazyliki św. Mateusza w Mielcu zaprasza ks. proboszcz i parafianie.
  9. Serdeczne podziękowanie składamy za wszelkie ofiary na cele inwestycyjne złożone w kopertach i na konto parafialne oraz dziś na tacę.
  10. Darmowa nauka gry na gitarze w oparciu o muzykę i piosenki oazowe będzie w czwartki od g. 17 – 20 w domu parafialnym.
  11. Zarówno młodzież do bierzmowania jak i dzieci do I Komunii świętej pod względem wiedzy religijnej przygotowują się w szkole, natomiast przygotowanie modlitewne odbywa się w parafii, po to, by młodzi ludzie uczyli się przeżywać ważne chwile życia we wspólnocie parafialnej i utożsamiać się z parafią, którą wszyscy tworzymy. W związku z tym prosimy aby te dzieci i młodzież należące do naszej parafii zapisać u naszego katechety Ks. Janusza. Jeśli ktoś chce iść w innej parafii musi mieć pozwolenie od ks. proboszcza.
  12. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rzochowie proszą mieszkańców osiedla oraz miasta Mielca o oddanie głosów w Mieleckim Budżecie Obywatelskim na dwa projekty związane z naszą szkołą :
  13. Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 12 – wykonanie na terenie obiektu SP 12 przy ul. Wandy /osiedle Rzochów, boiska o sztucznej murawie do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki wraz z wyposażeniem .
  14. Budowa siłowni zewnętrznej w Rzochowie z instalacją urządzeń do ćwiczeń wraz z zagospodarowaniem terenu np. montażem ławek /mała architektura/. Jest to wielka szansa na uatrakcyjnienie szkoły.