XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018 r.

 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, o g. 11.00 suma odpustowa ku czci Matki Bożej Bolesnej w Kiełkowie. Po Mszach świętych można złożyć do puszek ofiarę na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. W poniedziałek o g. 18.00 w naszym kościele będziemy gościć 24 księży z całej Polski, którzy w latach 1973 – 1975 służyli ze mną jako klerycy w wojsku w Brzegu n/Odrą. Przewodniczył będzie tej Mszy świętej biskup pomocniczy naszej diecezji J.E. Ks. Bp Stanisław Salaterski, który również z nami służył w wojsku. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy mogą jutro na wieczorną Mszę świętą i wspólną modlitwę za naszą Ojczyznę. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
 3. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży polskiej.
 4. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta, po Mszy świętej spotkanie dla lektorów i ministrantów.
 5. W czwartek św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, męczenników,
 6. W piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, o g. 18.00 spotkanie modlitewne dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych SP i III klas gimnazjalnych wraz z rodzicami.
 7. Zarówno młodzież do bierzmowania jak i dzieci do I Komunii świętej pod względem wiedzy religijnej przygotowują się w szkole, natomiast przygotowanie modlitewne odbywa się w parafii, po to, by młodzi ludzie uczyli się przeżywać ważne chwile życia we wspólnocie parafialnej i utożsamiać się z parafią, którą wszyscy tworzymy.
 8. W następną niedzielę w ramach Mieleckich Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym kościele na wszystkich Mszach świętych kazanie na temat : „Chrześcijańskie inspiracje w drodze do Niepodległości” wygłosi ks. prof. Janusz Królikowski z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wieczorna Msza święta w przyszłą niedzielę będzie wyjątkowo o godzinę wcześniej, czyli o g. 16.00, a po niej o g, 17.00 uroczysty koncert z okazji 100 – lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości w wykonaniu „Orkiestry Dętej Dobrynin”.
 9. Na sumę odpustową o g. 11.00 do Bazyliki św. Mateusza w Mielcu zaprasza ks.proboszcz i parafianie.
 10. Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone na ogrodzenie kościoła i plebanii w kopertach i na konto parafialne.
 11. Prawo i Sprawiedliwość – Koło Gminy Przecław zaprasza mieszkańców Gminy Przecław na otwarte spotkanie na temat : „Polska jest jedna”, które będzie dzisiaj w Domu Weselnym „Olimpia” w Rzemieniu o g. 16.00.
2018-09-16T21:24:38+02:00