XXV Niedziela Zwykła –  24.09.2017 r.

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła, o godz. 17.00 Msza święta wieczorna, O g. 11.00 suma odpustowa w Bazylice św. Mateusza w Mielcu. Dziś Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
  2. W poniedziałek wsp. bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
  3. W środę wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera, o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ofiarowana będzie w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta. Po Mszy świętej w środę spotkanie dla ministrantów.
  4. W czwartek wsp. św. Wacława, męczennika.
  5. W piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieżowej grupy parafialnej.
  6. W sobotę wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają na Mszę świętą odpustową ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus połączoną z poświęceniem róż, w sobotę 30 września o g. 19.00. Będzie także możliwość zakupienia książek o św. Teresie i Matce Założycielce
  7. W następną niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W niedzielę będą o g. 16.30, a w dzień powszedni po Mszy świętej wieczornej. Od następnego poniedziałku 2 października Msze święte wieczorne będą o g. 17.00. Zachęcamy do odmawiania różańca w kościele, przy kapliczkach czy też wspólnotowo w domu w rodzinach. Pamiętajmy o tej modlitwie, o którą w Fatimie sto lat temu prosiła przez dzieci Matka Boża.
  8. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na wyposażenie naszego kościoła w kopertach i w kancelarii parafialnej.
  9. Prosimy o odnowienie prenumeraty „Gościa Niedzielnego” na IV kwartał do 30 września 2017 r.
  10. Są do nabycia kalendarze z św. Janem Pawłem II i „Kalendarz Rolników” na rok 2018.
  11. Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Mielcu przy ul. Warszawskiej 1 informuje, że są jeszcze wolne miejsca na studiach licencjackich na kierunku Ekonomia obejmującym różnorodne i poszukiwane na mieleckim rynku pracy specjalności. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
  12. Od 1 do 8 października będzie tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Szczegóły na afiszu.