1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła, przeżywamy Dzień Papieski. Msze święte o g. 9.30 i 11.00, na Łużu nie będzie Mszy świętej. Pozostałe intencje Mszy świętych zamówionych na niedzielę będą odprawione na plebanii. Księża znajdują się na plebanii w dalszej kwarantannie. Wyrażamy głęboką wdzięczność za modlitwy w intencji nas księży i wszystkie osoby objęte kwarantanną. Dziękujemy za liczne słowa wsparcia i życzenia powrotu do zdrowia. Prosimy o dalszą modlitwę za osoby odbywające kwarantannę. Zapewniamy o pamięci modlitewnej za wszystkich parafian. W Waszej intencji odmawiamy codziennie różaniec.
  2. Kościół parafialny pozostaje otwarty dla wiernych. Msze Święte odprawiają kapłani z sąsiednich parafii. Jednak z uwagi na zaistniałą sytuację nastąpiła zmiana co do godzin sprawowanych Eucharystii.
  3. Dzisiaj Msze święte w kościele parafialnym zostaną odprawione o godz. 9.30 i 11.00. W ciągu tygodnia w dni powszednie w kościele parafialnym Msze święte odprawiane będą tylko o godz. 17.00. Po nich nabożeństwo różańcowe. Msza święta o godzinie 6.30 zostaje odwołana. Zamówione intencje Mszy świętych porannych zostaną odprawione przez kapłanów na plebanii.
  4. W poniedziałek wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  5. W czwartek wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  6. W piątek wsp. św. Jadwigi Śląskiej.
  7. W sobotę wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  8. W następną niedzielę kościół Katolicki będzie przeżywał Światowy Dzień Misyjny.
  9. Serdeczne „Bóg zapłać” za przeznaczone na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne oraz dziś na tacę.
  10. Wczoraj odszedł z naszej wspólnoty parafialnej + Ksiądz Prałat Adam Ptak, l.75. Rodzinie i całej naszej wspólnocie parafialnej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a Jego w duchu wdzięczności za pełnioną wśród nas przez ponad 5 lat posługę duszpasterską, polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie”. Msza święta pogrzebowa będzie w poniedziałek o g. 14.00 w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża w Zbylitowskiej Górze k/Tarnowa, rodzinnej parafii Księdza Prałata, a po niej stacja przy grobie na cmentarzu parafialnym.