1. Dziś w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszach świętych dopołudniowych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za którego pobożne publiczne odmówienie Kościół udziela odpustu zupełnego. W naszej diecezji jest to dzień Liturgicznej Służby Ołtarza, polecajmy Chrystusowi Królowi Wszechświata w naszych modlitwach lektorów, ministrantów i DSM. Na sumie przyjęcie do grona ministrantów dwóch chłopców, którzy przez wiele miesięcy przygotowywali się do tej posługi. Dziś o g.16.30 Różaniec za zmarłych z wypominkami, następnie Msza święta wieczorna, po niej próba dla chóru parafialnego. Dzisiaj za chwilę zostaną poświęcone opłatki na wigilijny stół, które od poniedziałku do czwartku zaniosą Siostry Karmelitanki do naszych domów. Siostry składają staropolskie „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone przez nas ich ręce, a będzie to wyraz naszej wdzięczności za pełnione przez nie posługi organistki i zakrystianki w naszym kościele. Porządek jest następujący :Poniedziałek – Rejowiec 1, Tuszyma i Rzemień – domy przy szosie

Wtorek  – ul. Wandy, św. Marka,  ul. Rzochowska od Rzemienia do Rynku, Rynek Rzochowski , Przedmieście – numery parzyste,  ul. Wojsławska- numery parzyste. Rejowiec 2, oraz ul. Kolejowa i Grabiowa,

Środa– ul. Dębicka,  Jagodowa,  ul. Rzochowska do cmentarza,  Saramy,  Azaliowa,  Wiesiołowskiego,  Żegoty, Wojsław – domy za torem, Przedmieście – numery nieparzyste,  ul. Wojsławska- numery nieparzyste.

Czwartek – ul. Podleśna,  ul. Grzybowa

Na Łużu w pierwszą niedzielę Adwentu -1 grudnia. Prosimy by w dniach roznoszenia opłatków zamknąć psy biegające po posesji.

2. We wtorek po Mszy świętej wieczornej na plebanii spotkanie dla grupy modlitewno-biblijnej św. Eliasza.
  3. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta, a następnie spotkanie dla lektorów i ministrantów.
  4. W czwartek 10 rocznica święceń biskupich naszego ks. bp. Andrzeja Jeża, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla aspirantów. Tworzy się mała grupa gitarowa dla dzieci z klas II – V SP. Zapraszamy chętne dzieci w czwartki od g. 14.30 do 17.00 do salki w domu parafialnym. przy kościele.
  5. W piątek o g. 16.00 spotkanie dla DSM, po Mszy świętej wieczornej na plebanii spotkanie dla Parafialnego Zespołu Synodalnego, w domu parafialnym dla grupy młodzieżowej.
  6. W sobotę święto św. Andrzeja Apostoła, w Tarnowie odbędzie się III Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jest ona podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji. Polecamy to ważne wydarzenie modlitewnej opiece wszystkich diecezjan. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Biskupie Andrzeju, zwłaszcza w kontekście przypadającej w najbliższy czwartek 10. rocznicy jego święceń biskupich oraz o wszystkich Członkach Synodu, którzy powołani indywidualnym dekretem Biskupa Tarnowskiego reprezentują wspólnotę diecezjalną. Uczestnictwo w Sesjach Plenarnych jest dla nich zaszczytem i obowiązkiem. Niech dzień III Sesji Plenarnej będzie dla nas wszystkim znakiem jedności z Pasterzem naszej diecezji.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania się i oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata. Bardzo prosimy o przygotowanie przez dzieci i ich rodziców lampionów na roraty i o to, abyśmy przychodzili jak najliczniej na to nabożeństwo oczekiwania na pamiątkę narodzin Zbawiciela. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych, po 9.30 dla młodzieży, na sumie chrzest dzieci.
  8. W następną niedzielę małżeństwa Domowego Kościoła będą rozprowadzać przy naszym kościele wieńce adwentowe zrobione własnoręcznie, które mogą posłużyć jako dekoracje naszych domów. Pozyskane środki zostaną przeznaczone jako wkład Domowego Kościoła na dofinansowanie rekolekcji dla młodzieży i dorosłych. Ofiara za jeden wieniec 30 zł. Za wsparcie tej akcji składamy serdeczne „Bóg zapłać”.