XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.2018 r.

  1. Dziś w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszach świętych dopołudniowych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za którego pobożne publiczne odmówienie Kościół udziela odpustu zupełnego. W naszej diecezji jest to dzień Liturgicznej Służby Ołtarza, polecajmy Chrystusowi Królowi Wszechświata w naszych modlitwach lektorów, ministrantów i DSM. Dziś o g.16.30 Różaniec za zmarłych z wypominkami, po nim Msza święta wieczorna. Dzisiaj za chwilę zostaną poświęcone opłatki na wigilijny stół, które od poniedziałku do środy zaniosą Siostry Karmelitanki do naszych domów. Siostry składają staropolskie „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone przez nas ich ręce, a będzie to wyraz naszej wdzięczności za pełnione przez nie posługi organistki i zakrystianki w naszym kościele. Porządek jest następujący : /przeczytać z załącznika/. Dzisiaj po Mszach świętych możemy złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla parafian w Mikulińcach na Ukrainie, gdzie pracuje nasza była siostra zakrystianka, S. Betania.
  2. W środę 9 rocznica święceń biskupich naszego ks. bp. Andrzeja Jeża, o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji Księdza Biskupa, a także dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła, po niej Msza święta.
  3. W piątek święto św. Andrzeja Apostoła. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie w domu parafialnym dla grupy młodzieżowej.
  4. W sobotę od g. 16.00 adoracja I sobót miesiąca, którą poprowadzi róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus, o g. 17.00 Msza święta.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania się i oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata. Bardzo prosimy o przygotowanie przez dzieci i ich rodziców lampionów na roraty i o to, abyśmy przychodzili jak najliczniej na to nabożeństwo oczekiwania na pamiątkę narodzin Zbawiciela. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla starszych i młodzieży, na sumie chrzest dzieci, po Mszy świętej wieczornej próba dla chóru parafialnego.
  6. W następną niedzielę małżeństwa Domowego Kościoła będą rozprowadzać przy naszym kościele wieńce adwentowe własnoręcznie zrobione, które mogą posłużyć jako dekoracje naszych domów. Pozyskane środki zostaną przeznaczone jako wkład Domowego Kościoła na dofinansowanie rekolekcji dla rodzin i młodzieży. Ofiara za jeden wieniec 25 lub 30 zł. Za wsparcie tej akcji składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej + Daniela Hajdamacha z Rzochowa, l.96. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a Ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
2018-11-25T02:13:23+02:00