1. Dziś I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok kościelny, jest to czas przygotowania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata – Jezusa, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła można otrzymać od Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus poświęcone w ubiegłą niedzielę opłatki.
  2. Msze święte roratne z kazaniem będą od poniedziałku do piątku o g.17.00. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału. Przed roratami o g. 16.30 będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci przedszkolne i szkolne zachęcamy do noszenia lampionów. Niech rodzice przygotują im te lampiony i z dziećmi przychodzą do kościoła.
  3. W poniedziałek wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
  4. W środę wsp. św. Mikołaja, biskupa, po wieczornej Mszy Świętej spotkanie ze Świętym Mikołajem, na które zapraszamy ministrantów, lektorów, DSM, Scholę NućMy Panu oraz Grupę Amahoro. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem proszeni są o kontakt z biurem Świętego mieszczącym się w zakrystii. Po spotkaniu z Mikołajem zbiórka ministrantów i lektorów.
  5. W czwartek wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, od g. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, po adoracji Msza święta roratnia.
  6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o g. 7.00, 9.00, 17.00 w kościele, o 18.00 na Łużu. Na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii oraz ich rodziców na comiesięczne spotkanie połączone z poświęceniem medalików. W czasie tej Mszy świętej o g. 17.00 pięć dziewcząt zostanie przyjętych do DSM.O godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie Grupy AmahoW sobotę zapraszamy na godz. 9.00 na spotkanie i próbę Scholi NućMy Panu do budynku parafialnego.
  1. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć u ministrantów sianko na stół wigilijny oraz małe szopki mogące być świątecznym symbolicznym prezentem dla bliskich. O godz. 11.00 Msza Święta z udziałem dzieci, okolicznościowym kazaniem, specjalną oprawą muzyczną oraz udziałem Scholi NućMy Panu.
  2. Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski organizuje w Polsce w przyszłą niedzielę po raz kolejny < Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie >. W związku z tym będziemy się modlić wspólnie i indywidualnie, a przy wyjściu z kościoła można złożyć na ten cel ofiarę do puszek.
  3. Tradycyjnie już Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2023 rozprowadzając świecę na wigilijny stół. Świece te można otrzymać już od dziś w zakrystii i w przedsionku kościoła. Minimalna ofiara za małe świece 9 zł., za duże 24 zł.
  4. Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu, serdecznie zaprasza na jasełka pt.  „Blask Gwiazdy Betlejemskiej”, które zostaną odegrane na scenie Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu – przez uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły 19 grudnia o godz. 10.ięcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie.
  5. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Bernardyna Maziarz z Przedmieścia, l.70. Pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 11.00 Msza święta. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.