1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, o g. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza święta wieczorna. Po Mszy świętej mogą przyjąć na swoją głowę popiół ci, którzy tego znaku pokuty nie przyjęli w Środę Popielcową. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Do wtorku za styczeń jest do zapłacenia 8 024 zł.
  2. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła.
  3. W czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła, po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla chętnych przy organizacji kolejnego XIX Charytatywnego Kulturalno – Rekreacyjnego Festynu Parafialnego, który planujemy na 2 czerwca bieżącego roku. W piątek o g. 16.30 Droga Krzyżowa, po niej Msza święta, o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie Grupy Amahoro.
  4. W sobotę o godz. 10.30 w Domu Parafialnym kiermasz z artykułami pierwszokomunijnymi. Zainteresowanych zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
  6. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary w wysokości 8 zł będą przeznaczone na pomoc biednym dzieciom oraz osobom chorym i starszym. Caritas zachęca nas, abyśmy w zeznaniu podatkowym za rok 2023 przekazali 1,5 % należnego podatku na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  7. Serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Wesołowskiemu za ufundowanie wyposażenia do salki, która służy młodzieży z naszej parafii do spotkań oraz pracy na rzecz swojej grupy apostolskiej – Amahoro.
  8. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu organizuje Katechizację Przedmałżeńską w formie warsztatów dla par narzeczonych. Odbędzie sie się ona 9 – 10 marca (sobota – niedziela). Zgłoszenia telefonicznie lub przez pocztę internetową do 3 marca. Koszt od pary : 100 zł.
  9. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty + Józefa Betlej z Rejowca, l. 95. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a Ją polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.