1. Dziś II Niedziela Adwentu, o g. 11.00 Msza święta dla dzieci z okolicznościowym kazaniem i specjalną oprawą muzyczną scholi dziecięcej „NućMy Panu”. W tej Mszy świętej wraz ze sztandarem wezmą udział harcerze z I Mieleckiej Drużyny Harcerzy „HADEM”, im. harcmistrza Józefa Grzesiaka PS. „Czarny”, którzy są na biwaku w Szkole Podstawowej nr 12 w Mielcu-Rzochowie. O g. 17.00 wieczorna Msza święta. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii. Na wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo sianka na wigilijny stół, które potem możemy nabyć od ministrantów i lektorów za dobrowolną ofiarę. Za życzliwość, otwartość i dobre serca dziękujemy. Dziś w całej Polsce obchodzimy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”. Złóżmy dar modlitwy, a w miarę możliwości po Mszy świętej także naszą pomoc materialną do puszek przy wyjściu z kościoła. Kto jeszcze nie ma opłatków na wigilijny stół, może je nabyć u Sióstr Karmelitanek.
2. W środę /13 grudnia/ wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy, dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
3. W czwartek wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
4. W piątek o g. 17.00 Nabożeństwo do Siedmiu Boleści Maryi. Mszy świętej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Krzysztof Orzeł, proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Przecławiu. Różaniec poprowadzi róża św. Faustyny.
5. W sobotę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
6. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2023 rozprowadzając świecę na wigilijny stół. Świece te można otrzymać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Minimalna ofiara za małą 9 zł, a za dużą 24 zł.
7. Staropolskie „ Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii złożone na konto parafialne, w kopertach i dziś na tacę.
8. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty + Stefan Krępa z Rzochowa, l.89. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a Jego polecamy Miłosierdziu Bożemu : „ Dobry Jezu, a nasz Panie …”.