1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu – „Ad Gentes”, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, o g. 16.15 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o 17.00 Msza święta wieczorna. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  2. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła i o dobre przeżycie wielkopostnych rekolekcji parafialnych, które rozpoczną się w sobotę 16 marca, po nowennie Msza święta.
  3. Próba chóru we wtorek i w środę o g. 18.30 z podziałem na głosy.
  4. Zapraszamy w czwartek na wielkopostny Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się po Mszy wieczornej. Na to Uwielbienie złoży się adoracja Najświętszego Sakramentu, śpiew pieśni wielkopostnych i modlitwa prowadzona przez Zespół UwielbiajMy oraz Rzochowską Diakonię Muzyczną, modlitwa w ciszy i błogosławieństwo lourdzkie.
  5. W piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w kościele o godz. 6.30 i 17.00, na Łużu o g. 18.15, okazja do spowiedzi świętej w kościele od g. 16.00, na Łużu od g. 18.00. W piątek na godz. 16.30 zapraszamy do kościoła kandydatów do bierzmowania z klas VIII najpierw na Drogę Krzyżową, potem na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne w Budynku Parafialnym. Przypominamy także kandydatom o możliwości i potrzebie spowiedzi. Obecność obowiązkowa. Składka na tacę na misje. Z posługą sakramentalna do chorych w domach udajemy się od g. 8.00 ks.proboszcz, od g. 11.00 ks. Krzysztof.
  6. W sobotę od g.16.00 Nabożeństwo I sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi, Różaniec poprowadzą Róże św. Józefa i św. Elżbiety.
  7. W następna niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na sumie chrzest dzieci.
  8. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiara w wysokości minimum 8 zł pomoże tym, którzy tej pomocy potrzebują.
  9. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła złożone na konto parafialne, w kancelarii i w kopertach.
  10. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty : + Dariusz Jemioło z Wojsławia, l.51. + Bogusław Majewski z Rzochowa, l.74, Małżeństwo + Teresa Vanous, l.82 i + Romuald Vanous, l.85 z Wojsławia, + Kazimierz Holewiak, l. 84, Tato S. Jeremiaszy, Przełożonej wspólnoty zakonnej S. Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Rzochowie. Pogrzeb + Kazimierza Holewiaka będzie w poniedziałek o g. 10.00 Różaniec, a o g. 10.30 Msza święta pogrzebowa w Parafii św. Mikołaja, biskupa, Bączal Dolny k/ Jasła. Pogrzeb ++ Teresy i Romualda Vanous w naszym kościele będzie we wtorek o g. 13.30 Różaniec, o g. 14.00 Msza święta pogrzebowa. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a Ich polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  11. Parafia w Ziempniowie zaprasza na pielgrzymkę i wakacyjny wypoczynek na Litwę i Mazury: Ostra Brama, Wilno, Troki, Studzenicza, Wigry, Kanał Augustowski. 25-31 lipca 2024. Zgłoszenia do 15 marca bezpośrednio w Diecezjalnym Duszpasterstwie Pielgrzymkowo-Turystycznym ITER, ul.Urszulańska 9. mgr Jadwiga Malec 14 689 14 02   tel. 736 622 333.