1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu – „Ad Gentes”, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, o g. 16.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza święta wieczorna, po niej próba chóru parafialnego. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  2. We wtorek o g. 19.00 spotkanie grupy muzyczno – wokalnej „naBOGAto”.
  3. W środę o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, o dobre przeżycie tegorocznych wielkopostnych rekolekcji i w intencji kandydatów do bierzmowania, po nowennie Msza święta, a po niej spotkanie dla lektorów i ministrantów, na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla aspirantów.
  5. W piątek o g. 16.00 spotkanie dla DSM, o g. 16.45 Droga Krzyżowa, po niej Msza święta a po Mszy świętej wieczornej w domu parafialnym spotkanie dla grupy młodzieżowej.
  6. W następną niedzielę o g. 11.00 Msza święta z kazaniem dla dzieci i specjalną oprawą muzyczno – wokalną. Składka na tacę na ogrzewanie kościoła.
  7. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiara w wysokości minimum 6 zł pomoże tym, którzy tej pomocy potrzebują.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła złożone na konto parafialne i w kopertach oraz złożone dziś na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne.
  9. Jeszcze tylko jutro czyli w poniedziałek 9 marca będą zapisy elektroniczne do klasy pierwszej. Bardzo zachęcamy rodziców, aby swoje dzieci zapisać do naszej Szkoły Podstawowej nr 12, a tych, którzy już postanowili posłać swoje pociechy do innych szkół – o zmianę decyzji. Szkoła nr 12 dysponuje świetlicą jak również jadalnią, w której dzieci mogą zjeść ciepły obiad w takiej samej cenie jak w innych mieleckich placówkach. Małoliczebne klasy tworzą sympatyczną atmosferę i dają wielką szansę na indywidualne podejście do każdego dziecka. Nie posyłanie dzieci z naszej parafii czy regionu do szkoły w Rzochowie może spowodować powolne jej wygaszanie, a w konsekwencji zamknięcie. Będziemy więc osiedlem, parafią na terenie której zabraknie tak istotnej placówki oświatowej jaką jest szkoła. Apelujemy i prosimy o rozsądek i o spojrzenie na tę sytuację od strony dobra całej naszej wspólnoty, jej rozwoju także duchowego, a nie tylko prywatnej.
  10. Szkoła Podstawowa w Mielcu – Rzochowie ogłasza kolejną zbiórkę elektrośmieci od 3 – 31 marca. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy składować za szkołą /wjazd od ul. Dębickiej/ w godzinach od 7.00 – 13.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej akcji. Dzięki temu szkoła pozyska pomoce dydaktyczne i sprzęt dla dzieci w ramach ogólnopolskiego programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.
  11. W przedsionku kościoła młodzież z grupy apostolskiej prowadzi kiermasz kartek ozdobnych, ofiary są przeznaczone na działalność tej grupy.