1. Dziś III Niedziela Adwentu Gaudete – Radujcie się, o g.17.00 Msza święta wieczorna. Dziś po Mszach Świętych można nabyć u ministrantów sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę oraz małe szopki za 10 złotych mogące być ozdobą świątecznego stołu czy symbolicznym prezentem dla bliskich. Za złożone ofiary, a przeznaczone na działalność Liturgicznej Służby Ołtarza z całego serca dziękujemy. U ministrantów i w zakrystii kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.
  2. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Kształtujmy w sobie postawę chrześcijańską, zachowujmy szlachetne obyczaje życia, starajmy się pomagać biednym i potrzebującym pomocy w rodzinach i w sąsiedztwie przez modlitwy, podarunki świąteczne, zaprośmy na Wigilię i na święta osoby samotne i opuszczone.
  3. Codziennie po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Dzieciątka Jezus.
  4. W poniedziałek o g. 8.00 zapraszamy chętnych do przygotowania choinek do kościoła, a we wtorek o g. 18.00 do ich zdobienia.
  5. W środę obydwaj księża od g. 8.00 udajemy się z przedświąteczną posługą sakramentalną do chorych w domach. W pierwszy piątek stycznia nie będzie odwiedzin chorych w domach. Adwentowa spowiedź w naszym kościele z udziałem kapłanów z naszego dekanatu będzie w środę 20 grudnia od g. 14.00 do 17.00.
  6. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla lektorów i ministrantów. Obecność obowiązkowa.
  7. W piątek o g. 19.30 spotkanie Grupy Amahoro.
  8. W następną IV Niedzielę Adwentu Msze święte będą tylko dopołudnia. Wieczorem w rodzinach przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia, w czasie której niech nie zabraknie odczytania fragmentu Ewangelii świętego Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwy, śpiewu kolęd. W niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Msze święte pasterskie o g. 22.00 na Łużu, o północnej godzinie w kościele.
  9. Opłatki na wigilijny stół można jeszcze nabywać u Sióstr w zakrystii i w domu zakonnym.
  10. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach.
  11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty : + Bronisław Szpara z Osiedla Inwestorów, l.69 i Teresa Majlinger z Rzemienia l.71. Pogrzeb Teresy Majlinger będzie w poniedziałek o g. 11.30 Różaniec w kościele, o 12.00 Msza święta pogrzebowa. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.
  12. Serdecznie zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Śladami Siostry Łucji do Fatimy i miejsc związanych w objawieniami Fatimskimi, którą organizujemy od 5 do 12 lipca 2024 r. Zostały trzy ostatnie miejsca. Więcej informacji w gablocie, w kancelarii lub u ks. Krzysztofa