1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocy, obchodzona w Polsce jako Niedziela Biblijna. Sięgnijmy w gronie rodzinnym, zwłaszcza dzisiaj i przez cały Tydzień Biblijny po Pismo święte. Na ławkach jest położone Pismo święte Starego i Nowego Testamentu po to, byśmy oczekując na nabożeństwo skorzystali z jego tekstów. Dziś po Mszach przed południem prelekcje o bł. Rodzinie Ulmów przygotowujące do Rejonowej Peregrynacji Relikwii bł. Rodziny z Markowej. O 11.00 Msza z udziałem dzieci i oprawą muzyczną przygotowaną przez Scholę NućMy Panu, a o 17.00 rozpoczęcie Triduum przed Bierzmowaniem.
  2. W poniedziałek i wtorek dalszy ciąg Triduum przed Bierzmowaniem dla kandydatów do bierzmowania. We wtorek od 17.30 spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów, rodziców i świadków.
  3. W środę o godz. 16.00 Bierzmowanie, którego udzieli Bp Leszek Leszkiewicz młodzieży z parafii Rzochów, Przecław, Dobrynin, Kiełków i Łączki Brzeskie. O g.18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza święta.
  4. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Zespół UwielbiajMy oraz Rzochowska Diakonia Muzyczna.
  5. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu serdecznie zaprasza do udziału w uroczystościach peregrynacji relikwii i obrazu błogosławionej Rodziny Ulmów. Odbędą się one w najbliższy piątek i sobotę (19-20 kwietnia). Będzie to doskonała okazja, aby przez wstawiennictwo błogosławionych Samarytan z Markowej wyprosić potrzebne łaski dla naszych małżeństw i rodzin (m.in. żywą wiarę, nadzieję wyjścia z każdego kryzysu domowego, codzienną ofiarną miłość). Zachęcamy zwłaszcza do udziału w piątkowej Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Artura Ważnego. Natomiast w sobotę o godz. 9.00 – Msza święta ze specjalnym błogosławieństwem dla małżeństw oczekujących narodzin dziecka. Zakończenie peregrynacji i przekazanie relikwii do Diecezji Sandomierskiej podczas Eucharystii o godz. 12.00. Szczegóły celebracji podane na afiszu w gablocie. W związku z tą uroczystością nabożeństwo do Siedmiu Boleści Matki Bożej w naszym kościele będzie w następny piątek.
  6. W następną niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele : kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie. Składka na tacę będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie
  7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne, w kopertach oraz dziś na tacę.