1. Dziś Niedziela Palmowa, poświęcenie palm i procesja z palmami do kościoła tradycyjnie na sumie o g. 11.00, a po niej konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę. O g. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, potem Msza święta wieczorna. Serdeczne „Bóg zapłać” za jałmużnę postną złożoną dziś na tacę, a przeznaczoną na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  2. We wtorek i środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla ministrantów i lektorów.
  3. W środę o g. 18.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, a po niej Msza święta.
  4. Za wszelki dar serca złożony dla potrzebujących w naszej parafii przy okazji nabywania paschalików i baranków wielkanocnych oraz przez dzieci do skarbonek wielkopostnych składamy staropolskie „Bóg zapłać”.
  5. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone w kopertach i na konto parafialne, a także za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego rejonom Wojsław 1, Łuże i osobom indywidualnym oraz za te złożone dziś do puszek.
  6. Z racji nadchodzących Świąt proszę uporządkować cmentarz parafialny, przybrać krzyże przydrożne, zadbać o udział w adoracji według podanego porządku, ładną oprawę procesji rezurekcyjnej. Przed krzyżem misyjnym umieszczamy tylko wiązankę kwiatów. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachowajmy też wstrzemięźliwość od mięsa w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy świętej.
  7. Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty – Wigilii Paschalnej rozpocznie się w naszym kościele o g. 18.00, w czasie adoracji krzyża w Wielki Piątek krzyż adorują księża, siostry zakonne, lektorzy i ministranci w czasie obrzędu, natomiast wszyscy po zakończeniu obrzędów wielkopiątkowych.. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie w kościele o 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00, a w tradycyjnych punktach w terenie : Łuże o g. 8.00, u p. Koliszów w Rzemieniu o 8.30, przy kapliczce w Rzemieniu o 8.45 i o 9.00 przy kapliczce w Tuszymie. Przynieśmy na liturgię Wigilii Paschalnej świece – paschaliki, które zapalone od Paschału przypomną nam nasz chrzest. Procesja rezurekcyjna będzie w naszej parafii w Wielkanoc o g. 6.00 rano, po niej Msza święta, pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego.
  8. Program adoracji i Triduum Paschalnego w załączniku :
  9. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty + Jadwiga Jurkowska z Rzemienia, l.75. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a ja polecamy Miłosierdziu Bożemu : „Dobry Jezu, a nasz Panie …”.