1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. W imię Boże rozpoczęliśmy wczoraj misje parafialne pod przewodnictwem ks. Prałata Zbigniewa Szostaka, kustosza sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie i dyrektora Pieszej Pielgrzymki z Tarnowa na Jasną Górę. Serdecznie Księdza Prałata witamy w naszej wspólnocie parafialnej i prosimy o duchowe odnowienie nas i naszego życia oraz przygotowanie nas do świąt wielkanocnych. Msze święte w kościele parafialnym o g 7.30, 9.30, 11.00 i 17.00, w kaplicy na Łużu 12.30, o g.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. We wtorek i piątek składka na tacę będzie przeznaczona jako dar dla misjonarza za wygłoszone nauki misyjne.
  3. W najbliższą sobotę 9 kwietnia będzie w naszym kościele doroczna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy porannej, a zakończy się przed wieczorna Mszą świętą. Porządek adoracji dla poszczególnych rejonów jest następujący : 7.00 do 9.30 Wojsław wraz z domami za torem, ul. Żegoty ; od 9.30 do 12.00 Rzochów, Podlas, Łuże, Inwestorów ; od 13.30 do 15.30 Przedmieście i Tuszyma ; od 15.30 do 17.40 Rzemień i Rejowiec, o 17.40 Nieszpory Eucharystyczne o g. 18.00 Msza święta.
  4. W sobotę wyrusza z naszego kościoła o g. 9.00 Droga Krzyżowa na Łuże. O g. 13.00 będzie w kościele Msza święta w języku ukraińskim dla uchodźców wojennych z Ukrainy mieszkających w naszej parafii i sąsiednich parafiach, którą odprawi ks. Adam Bezak, katecheta z Dobrynina.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy – Niedzielę Palmową. Po sumie będzie konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Składka na tacę jako jałmużna postna będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie W Niedzielę Palmową po Mszach świętych można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i światło do Grobu Bożego, a tym, którzy to już uczynili składam serdeczne „Bóg zapłać”. Podziękowanie składam również za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach.