1. Dziś VI Niedziela Zwykła przeżywana jako Światowy Dzień Chorego. Po sumie lourdzkie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy, aby chorych i osoby starsze przywieźć do kościoła, od 10.30 będzie dla nich okazja do spowiedzi świętej. Dzisiaj rozpoczynamy trwający do 17 lutego Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
  2. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Poświęcenie popiołu i posypanie nim naszych głów na Mszach świętych o g. 7.00, 9.00, i 17.00, na Łużu o g.18.00. W tym dniu obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia oraz post ilościowy (ścisły czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta) wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku życia. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej.
  3. W czwartek po wieczornej Mszy spotkanie dla ministrantów i lektorów.
  4. W piątek o g. 17.00 Nabożeństwo do Siedmiu Boleści Maryi i Msza święta zbiorowa, na którą przyjmujemy jeszcze intencje, oraz procesja różańcowa. Mszy Świętej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Marcin Krępa, nasz rodak, a zarazem proboszcz parafii MBNP w Czarnej Tarnowskiej. Różaniec poprowadzi róża św. Weroniki. Przybądźmy na to nabożeństwo jak najliczniej, zaprośmy naszych krewnych i znajomych, abyśmy przez pośrednictwo Matki Bożej objawiającej się w Kibeho powierzali Bogu nasze codzienne sprawy oraz dobre przeżycie Wielkiego Postu. Zabierzmy ze sobą na to nabożeństwo lampiony.
  5. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie i próba Scholi NućMy Panu w budynku parafialnym.
  6. W następną niedzielę o godz. 11.00 Msza Święta z udziałem dzieci, okolicznościowym kazaniem, specjalną oprawą muzyczną oraz udziałem Scholi „NućMy Panu”. Na tę Mszę zapraszamy również dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. O g. 16.15 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza Święta wieczorna. Składka na tacę następnej niedzieli przeznaczona będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła złożone na konto parafialne, w kopertach oraz te złożone dziś na tacę.
  8. Parafia w Trzcianie k. Mielca organizuje weekendowy „Kurs Przedmałżeński” w dniach 13-14.04.2024r. Więcej szczegółów w gablocie.
  9. Serdecznie zapraszamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce organizowanej z Parafią w Ociece do Markowej, Strachociny i Haczowa w sobotę 9 marca br. Koszt 140 PLN. Szczegółowe informacje na plakacie, ulotkach, parafialnym Facebooku i u ks. Krzysztofa.
  10. Fundacja „Prawda i Pamięć” zaprasza na film Wandea – zwycięstwo albo śmierć – opowiadający historię powstania chłopskiego w obranie wiary katolickiej i księży podczas Rewolucji Francuskiej. Projekcja będzie 21.02. br. o godz. 18.00 w Kinie Galaktyka. Bilety do nabycia w kasie kina. Więcej na plakacie w gablocie.