1. Dziś XIX Niedziela Zwykła, o g. 17.00 Msza święta wieczorna.
2. W poniedziałek wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe, dlatego Msze święte będą jak w każdą niedzielę o g. 7.30, 9.30, 11.00 i 17.00, na Łużu w poniedziałek o 19.30. Po Mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów. W Przecławiu odpust, na który zapraszają księża i parafianie.
4. W czwartek wsp. św. Jacka, po Mszy świętej o 6.30 z Placu Katedralnego w Tarnowie wyrusza na Jasną Górę 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska.
5. W piątek 18 sierpnia 2023 roku o g. 18.00 będzie w naszym kościele. Nabożeństwo za przyczyną Matki Bożej z Kibeho z procesją różańcową do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Mszy świętej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Prałat Stanisław Jurek, Emerytowany Proboszcz Parafii p.w. św. Mateusza w Mielcu. Różaniec poprowadzi róża św.Józefa
6. W następną niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
7. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne i w kopertach i dziś na tacę.