1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła – Święto Przemienienia Pańskiego, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na sumie chrzest dzieci. o g. 17.00 Msza święta wieczorna. Dziś po Mszach świętych młodzież z Grupy Amahoro chce podziękować za pomoc w sfinansowaniu pielgrzymki do Medjugorie na Festiwal Młodych oraz przekazać symboliczną pamiątkę.
  2. We wtorek wsp. św. Dominika, prezbitera.
  3. W środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów naszego kościoła, po niej Msza święta.
  4. W czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  5. W piątek wsp. św. Klary, dziewicy.
  6. W dniach od 17 do 25 VIII 2022 r. odbędzie się 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie przekazywały relacje z trasy pielgrzymki a o godzinie 7.30 transmitowały Msze św. i o 20.30 Apel Jasnogórski. Przypominamy, że dzisiaj 06.08.23 r. w parafii p.w. Ducha Świętego w Mielcu, odbędzie się organizacyjne spotkanie grup 16, 17 i 18 przed rozpoczęciem 41. PPT na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. godz. 17.00. Zaraz po niej w dolnym kościele będzie można dokonać wszelkich formalności: zapisać się na pielgrzymkę, na autokar do Tarnowa i z Częstochowy, odebrać legitymację oraz zamówić koszulkę na wejście pielgrzymki (koszulki zamawiamy tylko na tym spotkaniu). Uczestnictwo w spotkaniu jest obowiązkowe dla wszystkich pragnących w tym roku wyruszyć na pielgrzymi szlak.
  7. Składka na tacę w następną niedzielę będzie na cele inwestycyjne. Staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne, w kancelarii i w kopertach.
  8. W minionym tygodniu zmarła śp. Kazimiera Kądzielawa, mama ks. Marka – proboszcza parafii Sromowce Niżne, byłego wikariusza naszej parafii. Pogrzeb śp. Kazimiery odbędzie się we wtorek 8 sierpnia br. o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Oleśnie k/Dąbrowy Tarnowskiej. Miłosierdziu Bożemu polecamy Ją w naszych modlitwach : „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.