1. Dziś XXXI Niedziela Zwykła, rocznica poświęcenia naszego kościoła o g.16.30 Różaniec, po nim Msza święta. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy O. Romana Rusinka, misjonarza – pallotyna, który głosi kazanie na temat objawień Matki Bożej w Kibeho i zbierze ofiary na tacę na potrzeby misji.
  2. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej zakończenie nabożeństw różańcowych.
  3. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą o g. 7.30, 9.30, 11.00, 8.15 na Łużu, o g. 13.30 w kościele nieszpory za zmarłych, a po nich procesja na cmentarz połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych. Po kazaniu zostanie odprawiona na cmentarzu Msza święta. Przy bramie cmentarnej tradycyjnie kwesta na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie, prowadzona przez ministrantów, lektorów i ceremoniarzy. Otaczajmy również modlitwą nasze Seminarium, diakonów oraz kleryków przygotowujących się do posługi kapłańskiej.
  4. Od wtorku do 8 listopada włącznie nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych można zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Taki sam odpust można zyskać poprzez nawiedzenie kościoła celem przyjścia z pomocą zmarłym odmawiając Ojcze nasz … Wierzę … i modląc się w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten można zyskać od południa w dzień Wszystkich Świętych do północy z 2 na 3 listopada. Do zyskania odpustu zupełnego konieczna jest łaska uświęcająca, Komunia święta przyjęta w danym dniu, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej raz na dzień. Przez miesiąc listopad po Mszy świętej wieczornej będziemy modlić się za dusze wypominane.
  5. We środę Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w kościele o g. 6.30, 7.00, na cmentarzu o g. 9.00 i 16.00; w kaplicy na Łużu o g. 16.00. Nie będzie w środę w kościele wieczornej Mszy świętej.
  6. W czwartek z racji I czwartku miesiąca listopada od g. 16.00 Godzina święta – adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy świętej wieczornej spotkanie ministrantów, lektorów i ceremoniarzy.
  7. W piątek wsp. św. Karola Boromeusza, z racji I piątku Msze święte o g.6.30 i 17.00 w kościele, o 18.15 w kaplicy na Łużu, od g. 16.00 okazja do spowiedzi w kościele, od 18.00 na Łużu, a na godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami. Po nabożeństwie spotkanie w grupach dla kandydatów, a dla rodziców konferencja. Obecność obowiązkowa! Składka na tace na cele misyjne. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach : od g. 8.00 ks. proboszcz, od g. 11.00 ks. Krzysztof.
  8. W sobotę o 8.30 spotkanie aspirantów od g. 16.00 Nabożeństwo I sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP poprowadzi róża bł. Karoliny Kózkównej, po nim Msza święta.
  9. W następną niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na sumie chrzest dzieci.
  10. Serdeczne podziękowanie składam za ofiary na cele inwestycyjne złożone na konto parafialne, w kancelarii i w kopertach, a także za ofiary składane z okazji wypominków.