1. Dziś ogłoszony przez papieża Franciszka Dzień Ubogich, o g. 11 00 E. Ks. Bp dr Stanisław Salaterski poświęci w naszym kościele nowe organy, pobłogosławi witraże i odnowioną kaplicę grobową Rodziny Boguszów. o g.16.30 Różaniec za zmarłych z wypominkami, po nim Msza święta wieczorna.
  2. W poniedziałek wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  3. We wtorek wsp. Ofiarowania NMP.
  4. W środę wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego, o g. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła, po niej Msza święta.
  5. W piątek wsp. św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, o g. 16.00 spotkanie dla DSM. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie dla młodzieżowej grupy parafialnej.
  6. W przyszłą niedzielę w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszach świętych dopołudniowych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, za którego pobożne publiczne odmówienie Kościół udziela odpustu zupełnego. W naszej diecezji jest to dzień Liturgicznej Służby Ołtarza, polecajmy Chrystusowi Królowi Wszechświata w naszych modlitwach lektorów, ministrantów i DSM.
  7. Staropolskie „Bóg zapłać” składamy za wszelkie ofiary złożone z okazji poświęcenia organów muzycznych i witraży, a szczególnie fundatorom sześciu witraży przedstawiających główne prawdy naszej wiary, których nazwiska są umieszczone na nich. Serdeczne podziękowanie składam za współfinansowanie z naszą parafią remontu zabytkowego grobowca Rodziny Boguszów : Podkarpackiemu Urzędowi Ochrony Zabytków w Przemyślu, Podkarpackiemu Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie, Starostwu Powiatowemu w Mielcu i Urzędowi Miejskiemu w Mielcu. Kaplica ta poświęcona dziś przez Ks. Biskupa będzie służyła jako Kaplica Przedpogrzebowa.
  8. Krzysztof Haptaś – historyk mielecki, na moją prośbę wydał drukiem opracowanie książkowe na temat organistów w naszej parafii i organów muzycznych w naszym kościele, dlatego zachęcam do jej nabycia jako cegiełki z okazji dzisiejszego poświęcenia organów muzycznych.